Protest do Marszałka Sejmu przeciw atakom z sejmowych komputerów

Powrót do komunikatów

Dziś do Marszałka Sejmu wpłynęła oficjalna skarga organizatorów zbiórki podpisów pod apelem o odwołanie Romana Giertycha ze stanowiska Ministra Edukacji (www.BezGiertycha.rp4.pl). Protest dotyczy odbywających się z komputerów Sejmu RP ataków na system informatyczny zbiórki, a także propagowania przez posła Krzysztofa Bosaka oprogramowania służącego do tych ataków.

Jedynym przeznaczeniem opublikowanego na oficjalnych stronach Młodzieży Wszechpolskiej oprogramowania było sparaliżowanie dalszego zbierania podpisów. Adres programu umieścił w sieci pod swoim oficjalnym numerem komunikatora internetowego Gadu-Gadu przewodniczący MW poseł Krzysztof Bosak, tym samym zachęcając do korzystania z narzędzia łamiącego zasady debaty publicznej. Jak wynika z adresów atakujących komputerów, część z nich znajdowała się w Sejmie.

"Korzystanie z programu udostępnionego przez organizację Młodzież Wszechpolska przez osobę mającą dostęp do komputera sieci sejmowej - a zatem posła lub pracownika biura poselskiego - łamie podstawowe zasady kultury parlamentarnej. Wyrażamy protest wobec tych praktyk. Oczekujemy, że Pan Marszałek, jako strażnik godności Sejmu, wyjaśni zaistniałą sytuację i uniemożliwi prowadzenie dalszych działań tego typu." - napisano w skardze.

Dzięki pracy grupy prawie pięćdziesięciu wolontariuszy nie udało się zakłócić zbiórki. W chwili powstawania tej informacji pod listem znajdowało się ponad 125 tysięcy podpisów.

Szczegółowe informacje dotyczące ataków Młodzieży Wszechpolskiej znajdują się pod adresem www.bezgiertycha.rp4.pl/komunikaty/2006-05-24.html

Treść pisma można znaleźć pod adresem www.bezgiertycha.rp4.pl/skarga.pdf

O ORGANIZATORACH
Jesteśmy grupą przyjaciół i znajomych, związanych z oświatą. Nie jesteśmy związani z żadną organizacją czy partią polityczną. Ten list to całkowicie oddolna, obywatelska inicjatywa.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Najczęściej zadawane pytania
Komunikaty dla mediów
O atakach
Treść skargi (pdf)

(29.05.2006)

Informacje: Najczęściej zadawane pytania • Newsletter • Dla mediów • Kontakt z organizatorami